galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

Лікарські спогади про Майдан

 
Сірий намет по центру - Медичний намет №1 Майдану Його приніс і поставив Вадим Гринько
(Спочатку в ньому не було підлоги і стояв він пямо на багнюці на яку перетворився промерзлий газон так шо ноги на підлогу в ньому неможливо було поставити) А сам намет дуже швидко змок, проте іншого нічого не було... ще пам'ятаю холодний і мокрий граніт поруч...
У  "Пори" в першу добу (намети на Хрещатику від рогу Головпоштамту до Прорізної) за медицину відповідали дівчатка 2 курсу-біологи з Могилянки, а віс медикаменти були напхані в двомісну палатку без піддону - я коли на них натрапив в мене був шок. А "командувало медзабезпеченням" у них якесь бородате падло (типу аспірант/магістр) який в загалі не в темі був. На другий день він успішно зник.
Суть мого шоку. Згідно з неписаними канонами військової та екстремальної медицини лікар який натрапив на медпункт з молодшим медперсоналом/без медперсоналу має перебрати командування на себе...
З дівчатками взагалі не було про що говорити... гарні дівчатка були, проте абсолютно не в темі організації надання медичної допомоги (найліпше, що вони могли почати робити  - просто виконувати інструкції з намету №1 (отой сірий). Проте прибуло оте обородате чмо яке заявило що він тут начальник і у нього все під контролем... Було дике бажання натовкти йому пику.
А на третю добу у дебелих хлопців з "табору "Пори" що простояли на морозі на адреналіні без сну і їжі 3 доби (а спати на морозі просто було ніде - бо намети були в пористів літні одно-двомісні) почались колапси - хлопци просто непритомніли.
Я вибив у їхнього новоспеченого коменданта мегафон і почав бігати по Хрещатику та кричати аби відпочивали позмінно. Батарейки в мегафоні сіли хвилин за 15. Не знаю кому допомогло, голос зірвав, пневмонію отримав. 
Наступне, що ми з іншими лікарями удумали (і зробили це абсолютно правитльно вірно і вчасно) -  почали роздавати стіроловську аскорбінку по 500 мг як цукерки, що продовжувалось практично ще 2-3 тижні (в мирних умовах цього робити не можна - буде передоз і алергія),. а тоді спрацювало - грипу і ГРЗ в наших підопічних практично не було. 
А ще кажуть ейфорія врятувала революціонерів від грипу та застуди ! (С)Поліщук.
 Ага щас! МАСОВА ВЕЛИКОДОЗНА НЕКОНТРОЛЬОВАНА ВІТАМІНОПРОФІЛАКТИКА нас врятувала...
 


Яскраво жовтого кольору - це медичний намет №1 павільйонного типу (у ньому вже можна було працювати з хворими) поставили на 2-му тиждні революції, його теж діставав Вадим Гринько
Синьо-зелений намет поруч із жовтим - побутовий для лікарів (вже можна було жити).
 
Tags: мій Майдан
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments