galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

Украинский Гондурас

ВООЗ просить Тимошенко прийняти політичне рішення про вакцинацію
Україна має прийняти політичне рішення на рівні уряду, президента, парламенту про доцільність чи недоцільність проведення щеплення проти грипу A/H1N1 Каліфорнія.
Про це заявила заступник регіонального директора європейського регіонального бюро ВООЗ Ната Менабде, повідомляє прес-служба МОЗ.

Менабде також висловила занепокоєння ситуацією, яка склалася в Україні з захворюваністю на грип A/H1N1, але позитивно оцінила роботу українських медиків в умовах епідемії.

"У вас є бажання та вміння для мобілізації сил, аби тримати під контролем ситуацію. Ми вважаємо адекватними та правильними заходи, які вживає Україна в лікуванні хворих", - зазначила Менабде.

Вона також додала, що з технічної точки зору ВООЗ даватиме рекомендації щодо необхідності вакцинації проти грипу A/H1N1 Каліфорнія. Міжнародні експерти вважають, що завжди знайдуться сили, які використовуватимуть аргументи проти вакцинації, тож вибір менших ризиків є проблемою не лише МОЗ, а й керівництва держави.

На запитання чи може Україна розраховувати на гуманітарну допомогу у разі ухвалення рішення про необхідність вакцинації, експерти ВООЗ наголосили, що це питання досить складне. Будь-який виробник, чия вакцина поставлятиметься в Україну, хоче мати гарантії, що вакцина не буде дискредитована, як це сталося з гуманітарною допомогою минулого року, і не залишиться невикористаною на складах в той час, коли інші країні просять про допомогу.
Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол, звертаючись до міжнародних експертів, наголосив: "Ми просимо особливої рекомендаційної підтримки ВООЗ для ухвалення рішення в питанні вакцинації, аби унеможливити повторення ситуації, що мала місце в Краматорську, та яка кардинально змінила ставлення до імунопрофілактики в державі".
Біловол зазначив, що повторення сценарію навколо теми вакцинації призведе до того, що країна повністю залишиться незахищеною перед інфекційними хворобами.
Водночас представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо запропонувала допомогу Україні по проведенню інформаційної кампанії з інформування громадськості щодо ризиків, пов'язаних зі щепленнями та інфекційними хворобами.
За інформацією ВООЗ, на сьогодні в світі використано 65 млн.доз вакцин в 16 країнах. В Європі процес вакцинації розпочали всі країни, які мали власне виробництво чи доступ до закупівлі. Крім того, вакцинація триває в Росії, Туреччині, незабаром вона розпочинається в Македонії, Сербії.
"Українська правда. Життя" http://life.pravda.com.ua/problem/4b0ba64664857/

Комментарий: Даже в забитых африканских странах ВОЗ и Юнисеф, соблюдая субординацию и дипломатический этикет аппелируют лишь к профильным правительственным агенствам...
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment