galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

київська влада хоче знести національний природничий музей

http://kiev.pravda.com.ua/news/4aa9126c91e36/
Фракція БЮТ у Київраді заявляє, що столична влада має намір знести будівлі Національного науково-природничого музею для будівництва "Шевченківського дому" у кварталі, обмеженому вул. Володимирською, Б.Хмельницького, Терещенківською та бульваром Т.Шевченка.
За даними депутатів, відповідний лист з вимогою "надати перелік будівель, які обліковуються на Вашому балансі та підлягають знесенню" вже надійшов на ім'я директора природничого музею.

За словами заступника голови постійної комісії Київради з питань власності Дениса Москаля, на земельній ділянці, яка згідно з листом підлягає вилученню у Національного музею, розташовані приміщення, де зберігаються його експонати, занесені до реєстру національного надбання України.

"На своє 90-річчя у цьому році музей отримує "прекрасний подарунок" від столичної влади та президента - знищення унікальних колекцій. Натомість коли кілька років тому у музеї стався потоп через аварійний стан труб, гроші на їх ремонт виділили з ЮНЕСКО. Складається стійке враження, що наші національні пам'ятки та надбання потрібні іноземцям, а не українській владі!" - сказав Москаль.

У розпорядження депутата також потрапила схема так званого "Альошкинського кварталу" з плямою забудови "Шевченківським домом".

"Якщо план буде здійснено у такому варіанті, то нова будівля стоятиме фактично вікна у вікна до науково-природничого музею, інститутів зоології, ботаніки та Будинку вчителя. Архітектурний ансамбль історичного "«Альошкинського" кварталу буде зруйновано", - сказав бютівець.

До того ж, за словами Москаля, трирівневий підземний паркінг стоятиме просто на стелі метрополітену.

Депутат вже підготував запит до прокуратури Києва щодо законності відведення земельної ділянки, на якій розташовані приміщення Національного науково-природничого музею.

Як відомо, Національний науково-природничий музей НАН України - один з найбільших науково-природничих музеїв світу. Він існує як єдиний експозиційно-територіальний комплекс, до якого входять Геологічний, Палеонтологічний, Зоологічний, Ботанічний та Археологічний музеї.

"Українська правда. Київ"
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments