galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

Про отруєння

Діти у Криму могли отруїтись курми або молочними продуктами
Комісія з розслідування причин отруєння понад сотні дітей у Джанкої розглядає дві групи продуктів, які вживали усі діти у дитсадках міста.
Про це в коментарі "Українській правді. Життя" повідомила заступник міністра охорони здоров'я Людмила Мухарська, яка працює у Криму у комісії з розслідування причин отруєння.

"Остаточно сказати про причини отруєння неможливо і навіть попередні версії поки що відпрацьовуються. Але ми провели аналіз харчових продуктів, які вживали діти і побачили, що є декілька найменувань, які доставили у всі 9 садочків, що функціонували у Джанкої. І поставка відбувалась від одного постачальника і продукти розвозились одночасно у всі заклади. Серед цих продуктів є молочні - кефір, молоко, сметана, і є м'ясні - кури", - сказала Мухарська.

Вона також повідомила, що комісія вивчає місця виробництва цих продуктів, "як вони були завезені, як вони потім оброблялися перед вживання".

За словами Мухарської, молочні продукти завозилися з Херсонської області, кури - з Запорізької області. Поставником була Джанкойська фірма.

"Я не пам'ятаю назву, це якесь приватне підприємство", - зауважила Мухарська.

Вона також повідомила, що "нема підйому захворюваності серед населення ні у місті виробництва цих продуктів, ні у самому Джанкої".

"Можливо, що збудник інфекції, якщо він був у цих продуктах, розмножився безпосередньо, коли ця продукція попала у дитячі садочки", - додала Мухарська.

За словами заступника міністра, наразі немає даних, що продукція, яку їли діти у дитсадках Джанкоя, поступала у торгівельну мережу і в інші дитячі садки за межами Джанкоя. Але комісія вивчає інформацію про те, як і куди поставлялась продукція.

"Можливо, це було невелике підприємство, яке виробляло продукцію невеликими партіями і невелику кількість. По-друге, треба враховувати, що це діти і для дітей потрібна менша доза для інфікування, ніж для дорослого населення", - додала Мухарська.

Легкий перебіг захворювання мають 97 дітей, середнього ступеню важкості - 28 дітей, 1 дитина в реанімаційному відділенні - стан стабільний.

Попередній діагноз - гастроентероколіт.

На місце події прибули Міністр охорони здоров'я Василь Князевич, Міністр охорони здоров'я АР Крим Сергій Донич, комісія МОЗ України з розслідування причин інциденту.

"Українська правда. Життя"
http://life.pravda.com.ua/problem/4aa11be2b4118/
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments