galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

Вакцина?// У Запорізькій області на наступний день після щеплення померла 4-місячна дитина


http://life.pravda.com.ua/problem/4a8d6ff0c8856/
У Запорізькій області порушено кримінальну справу за фактом смерті 4-місячної дитини наступного дня після щеплення.
Інформацію про це УНІАН сьогодні офіційно підтвердили в прокуратурі Запорізької області.
Підставою для порушення кримінальної справи став факт смерті 4-місячного жителя Енергодара, який помер уранці 5 серпня, - наступного дня після того, як малюку в дитячій поліклініці були зроблені щеплення від гепатиту (вакциною Гепавакс-ген рекомбінантна, виробник Бета Біоієїт Кореа корп.) і вакциною для профілактики дифтерії і правця (Пентаксим адсорбована, виробник Санофі Пастер С.А.).
Після повідомлення про загибель дитини, за даними прокуратури, в поліклініці був проведений огляд умов зберігання вакцин і опечатано 2 холодильники, де зберігалися партії вакцини.
"Тіло дитини разом з технічною документацією було передане в бюро судмедекспертизи для проведення досліджень, в результаті яких було встановлено, що смерть пов`язана з синдромом несподіваної смерті дитини. Згідно з поясненнями фахівців-медиків, цей синдром має місце, коли вмирає начебто здорова дитина: під час розтину і дослідженні тіла ніяких видимих патоморфологічних змін, що можуть викликати смерть, не виявляється. Фіксуються тільки незначні відхилення від норми в різних системах організму, кожного з яких недостатньо для смерті", - повідомили в прокуратурі, зазначивши, що алергічних реакцій у померлої дитини також не виявлено.
На Донеччині померло ще одне щеплене немовля"Згідно з попередніми висновками експертів, смерть дитини не пов'язана із зробленими йому щепленнями", - заявили в прокуратурі.
У той же час у прокуратурі офіційно підтвердили, що кримінальна справа за фактом смерті дитини порушена.
"Кримінальна справа порушена за ч. 2 ст.140 Кримінального кодексу України (неналежного виконання медпрацівниками своїх професійних обов`язків, пов`язане з недбалим або недобросовісним до них ставленням, що спричинило тяжкі наслідки для неповнолітнього)", - констатували в прес-службі прокуратури Запорізької області, зазначивши, що хід слідства у справі взятий на контроль облпрокуратури.
Чи полягає "неналежне виконання медпрацівниками своїх професійних обов'язків" у недотриманні умов зберігання вакцин, непроведенні обстеження дитини перед вакцинацією або в чомусь іншому, у прокуратурі поки що не повідомляють.


Коментарі:
1. Дебільний авторський текст, характеринй для "УП-Життя" збережено.
2. Пентаксим - вакцина для профілактики дифтерії, правцю, поліомієліту (інактивована поліомієлітна вакцина трьох типів віруса), гемофільної інфекції типу B та кашлюка (містить безклітинну форму вакцину на відміну від АКДП - завдяки чому є (вважається) менш реактогенною, ніж приміром "АКТ-ХіБ" тогож виробника).
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments