galimsky (galimsky) wrote,
galimsky
galimsky

Как БЮТ, НУНС и блок Литвина "КаКу" защищали

Вот теперь понятно, зачем Минздраву понадобилось третьего февраля проводить научно-практическую конференцию, свозить со всей страны сотни ученых и практиков, заставлять их слушать шесть докладов и голосовать за заранее подготовленную резолюцию на шести страницах.

Три дня спустя, 6 февраля, на заседании Верховной Рады вновь заслушивали отчет Временной следственной комиссии ВР, которая занималась вопросом "КаКи". Вот что предлагали принять члены комиссии:
http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=32958&pf35401=125326

Во время обсуждения слово взял депутат Владимир Карпук. В мае месяце он был одним из инициаторов создания этой комисcии, а в сентябре, после получения первых результатов, пытался инициировать ей недоверие.

Взяв слово, депутат Карпук заявил буквально следующее:
"Велика науково-практична конференція, яка відбулася третього лютого де було понад 120 професорів фахівців не пов’язують прямо цю трагедію з цією компанією."

Итоги голосования о принятии проекта решения комиссии за основу:

За-205. Решение не принято
Партия регионов – 164
"Блок Юлии Тимошенко" – 15
"Наша Україна - Народна Самооборона" – 1
Фракция КПУ – 25
"Блок Литвина" – 0.

Итоги поименного голосования можно увидеть здесь.

Вот стенограмма пятничного заседания. Начиная с 12:41:33. Весьма познавательное чтиво.
http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/06020904_06.htmhttp://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/06020904_06.htmПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, продовжуємо ранкове пленарне засідання.

Оголошується до розгляду проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України  для розслідування причин смерті 17-річного підлітка у місті Краматорську Донецької області і настання масових ускладнень після проведення вакцинації проти кору та краснухи серед населення Донецької області, а також для перевірки правомірності застосування вакцини, якою були проведені зазначені щеплення. Я запрошую до доповіді Віктор Петровича Коржа.

 

12:41:33

КОРЖ В.П.

Шановні народні депутати, шановні громадяни України! Я хотів би відволікти вас від газових питань і наголосити на тому, що питання, яке ми зараз будемо розглядати, воно не має жодної політичної забарвленості. Йдеться про здоров'я нашої молоді, про здоров'я наших дітей, про майбутнє українського народу.

Питання щодо завіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для розслідування причин смерті 17-річного підлітка у місті Краматорську уже було предметом розгляду у цьому залі. Хотів би лише нагадати, що аналіз результатів клінічних, патолого-анатомічних, лабораторних досліджень і висновки експертів, а це провідні фахівці нашої країни, свідчать, що при організації та проведенню додаткової імунізації населення допущено ряд грубих порушень.

Комісія також встановила, що смерть Антона Тищенка та масові ускладнення у стані здоров'я серед населення в Донецькій області безпосередньо пов'язані із проведенням кампанії додаткової імунізації. А її проведення визнано недоцільною, науково не обґрунтованою і такою, що не відповідає чинному законодавству.

У зв'язку з цим хотів би сказати, що висновки комісії ґрунтуються на висновках групи експертів Академії медичних наук, які одноголосно в складі 15 осіб визнали такі результати досліджень свої. Також ці дані підвереджують провідні спеціалісти, завідуючі кафедрами імунології з усіх провідних інститутів нашої країни. І це, до речі, підтверджує Генеральна прокуратура, яка днями передала кримінальну справу обсягом у 100 томів у суд.

Я хотів би звернути вашу увагу, що і особисто міністр, і його заступники, які приймали участь у підсумковому засіданні нашого комітету і слідчої комісії, визнали практично всі порушення. Я відповідна стенограма цього засідання. І мені дуже прикро, що сьогодні знову публічно вони стверджують абсолютно зворотні речі. Хоча визнали, що цю вакцину використовувати неможливо, і я вважаю це великою перемогою нашої слідчої комісії.

Хотів би звернути вашу увагу на те, що навіть і переклад інструкції про застосування вакцини не відповідав інструкції заводу-виробника, є неаутентичним щодо безпечності його застосування та наявних застережень.

Хотів би звернути увагу, що все це могло призвести до колосальних ускладнень для вагітних жінок, це безліч інших ще негативних наслідків могло б мати. Зазначена вакцина не проходила відповідних клініко-епідемічних випробувань та державну реєстрацію.

Замість того щоб зробити відповідні висновки, про які, до речі, членам комісії було обіцяно, і це стосувалося і змін до законодавства - двох базових законів Міністерства охорони здоровя, які стосуються. І йшлося про календар, який потребує термінових змін, і йшлося, в кінцевому рахунку, про державну програму імунізації населення, якої просто в нашій країні немає. Замість того щоб зробити всі ці речі, про які ми в професійній, нормальній обстановці домовлялися, Міністерство охорони здоровя вже півроку намагається лише відмитися від існуючого комплексу зловживань, які, на превеликий жаль, стали нормою життя в цьому відомстві. Ігноруються думки вчених, фахівців, і спирається все на думку і поставку питання від ВОЗівських працівників, які, власне, і доставили цю вакцину в нашу країну.

За час, що минув після трагедії, від  профільного міністерства не надійшло жодної пропозиції щодо подальшого врегулювання цього вкрай важливого питання. І я хотів би ще раз згадати, що ціла низка законодавчих інших нормотворчих питань остається, залишається абсолютно не вирішено.

На превеликий жаль, активна діяльність міністерства сьогодні спрямована лише на здійснення зловживань та корупційних дій за рахунок щодійного зубожіння мільйонів громадян, про що свідчать висновки, ганебні висновки Рахункової палати. В результаті закупівлі ліків за програмами: „Онкологія”, „Туберкульоз” „СНІД”, „Розсіяний склероз” та інші лише минулого року суми коштів були завищені у десятки разів.

За нашими даними при відомому усім дефіциту бюджету в цьому році, ділки міністерства лише у січні 2009 року в терміновому порядку придбали вакцини для профілактики коклюшу, дифтерії, стовбняка у іноземного виробника, що перевищують ціни вітчизняного на 69 мільйонів гривень; вакцину для профілактики коклюшу, дифтерії і поліомієліту – на 79 мільйонів гривень. Вдумайтесь, тільки в результаті цієї одноразової оборутки  з вакцинами держава втратила майже 150 мільйонів гривень.

Я наголошую, що аналогічні вакцини вітчизняного виробництва сертифіковані і пройшовши клінічні іспити, є  в нашій державі. О це відповідь, чим  сьогодні захоплено міністерство і ми маємо з вами зробити відповідні висновки.

Я вважаю, що за таких обставин чинний міністр не має морального права знаходитись на посаді. Я хотів би наголосити на тому, якщо була проведена ця вакцинація в повному обсязі, яка проводилась колосальними порушеннями, за відповідною статистикою навіть завода-виробника, ми б втратили б з вами 20 дітей.

Шановні колеги, я наполягаю на абсолютно обєктивних, чесних і професійних висновках нашої тимчасової комісії і прошу вас зайняти також чесну громадянську позицію і підтримати проект постанови Верховної Ради  України, який вам запропонований. Це дозволить нам суттєво покращити ситуацію з імунопрофілактикою населення, запобігти зловживанням і порушеннями, які є в цій сфері, повернутися до питання перевірки якості лікарських засобів та вакцин і припинити практику закупівель лікарських засобів та вакцин у десятки разів, що призвело в кінцевому рахунку до подорожчання ліків у всій нашій аптечній мережі. І сьогодні ми маємо  повний параліч досліджень якості лікарських засобів і вакцин. Все це призведе до потоку фальсифікату і з цим неможливо миритися.

Шановні колеги, я порушив дуже важливі загальнодержавного значення питання. Я прошу вас підтримати проект постанови Верховної  Ради.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, будь ласка, Віктор Петрович, сідайте.

Оскільки це питання вже розглядалося у нас, воно було предметом обговорення, ми маємо сьогодні тільки ухвалити рішення, оскільки було відправлено на доопрацювання, конкретне рішення.

З мотивів, будь ласка, запишіться.

Герман Ганна Миколаївна, будь ласка.

 

12:49:32

ГЕРМАН Г.М.

Шановні колеги, нам необхідно усім тут разом підтримати проект цієї постанови. Це дуже важливо, що парламент відіграв таку позитивну роль у встановленні справедливості у такій непростій справі, в якій замішані, я переконана, дуже важливі інтереси тих, хто намагався сховати цю справу і цю трагедію десь за своїми якимись бізнес-інтересами.

Ми повинні тут проявити нашу високу свідомість і показати, що парламент завжди буде відстоювати справедливість, незалежно від того, хто пропонує проект постанови і до якої фракції ця людина належить.

Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Самойлик Катерина Семенівна, будь ласка.

 

12:50:21

САМОЙЛИК К.С.

Щиро дякую.  Я хочу підтримати в цьому сенсі свою колегу. Я думаю, що питання, яке зараз ми тільки-но заслухали, повинно обєднати абсолютно всю залу, незалежно від нашої партійної приналежності, є громадянська позиція, є майбутнє наших дітей і є злочин, вибачте, будь ласка, але це так називається, злочин, саме державний злочин. І я хочу звернутися до всіх. Нам не треба з цієї постанови вилучати жодного пункту. Усі пункти дуже влучні і вони якраз вимагають персональної відповідальності тих, хто винен у смерті наших дітей. Я, більше того, хочу сказати,  я навіть у кошмарному сні не можу собі уявити, щоб  в радянські часи загинула така кількість людей від недбалості чи від якихось бізнесових, вибачте, будь ласка, інтересів, і щоб не відреагували на це. Ми з вами, думаю, ганьба буде.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити, будь ласка.

 

12:51:32

САМОЙЛИК К.С. Я думаю, що дійсно ганьба буде кожному обранцю і Верховній Раді України, якщо вони утримаються від голосування за цей законопроект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Григорович Ліля Степанівна.

 

12:51:45

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Прошу передати слово Карпуку Володимиру.

 

12:51:52

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, "Наша Україна - Народна Самооборона", група „За Україну”. Хоча доповідач і говорив про те, що треба нам відволіктися від якихось політичних ситуацій, від звинувачень, але більша частина його доповіді стосувалася не випадку в Краматорську, а звинувачень в корупції по тендерних закупівлях, які не стосуються цієї теми. І можна на цю тему говорити багато про попередніх заступників. Хочу сказати, що ті люди, які входили до комісії, також причетні до підписання угоди з ЮНІСЕФ, яка надала гуманітарну допомогу з цього вакцинування. За браком часу хочу сказати, що дійсно постанову треба приймати, але я рекомендую виключити пункти другий і третій з цієї постанови. Чому? Ми пишемо, рекомендувати Генеральній прокуратурі дати правову оцінку. Це вже зроблено. В  Генеральній прокуратурі ця справа розглянута, але, на жаль, до цього часу не дано висновку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

12:52:55

КАРПУК В.Г. І на друге питання. Враховуючи, що проведена вакцинація призвела до смертельного випадку,  то фаховій комісії Міністерства охорони здоров’я. Велика науково-практична конференція, яка відбулася третього лютого де було понад  120 професорів фахівців  не пов’язують прямо цю трагедію з цією компанією.

Тому і третій пункт треба виключити. І загалом з назви слово „масово” треба виключити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Скубенко Володимир Петрович.

 

12:53:29

СКУБЕНКО В.П.

Уважаемые коллеги! Я считаю, что при всей нашей политической противостоянии смерть ребенка никогда и ничто не может оправдать. Это первое.

Второе. Деньги никогда не были дороже жизни, жизнь человека, особенно человека вступающего в жизнь, она всегда дороже.

И третий, самый главный тезис, система не должна давать такие результаты. На сегодняшний день родители очень много зависит от тех вакцин, которые нам сегодня либо навязывают, либо рекламирует телевидение. Я скажу, что та ситуация, которая сегодня затронута в данной постанове и в этой комиссии, она  должна быть немного расширена, и расширена на все медпрепараты, которые завозятся в Украину. И путем той рекламы, навязывается сегодня населению.

Я считаю, это недопустимо и  работу комиссии, которая сегодня была сделана, надо немножко продолжить и расширить. Расширить на реализацию всей проблемы, которая сегодня есть в Украине.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Я ставлю на голосування, я ставлю на голосування про прийняття за  основу проект постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України для розслідування причин смерті 17 річного підлітка у місті Краматорську Донецької області. Реєстраційний номер 2734, прошу визначатись.

 

12:55:16

За-205

Рішення не прийнято. По фракціях, будь ласка.

Партія регіонів – 164,  "Блок Юлії Тимошенко" – 15, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 1, комуністів – 25, "Блок Литвина" – 0. 

З мотивів, будь ласка, запишіться з мотивів голосування. Царьков Євген Ігорович, будь ласка.

 

12:56:12

ЦАРЬКОВ Є.І. … Мартинюку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Адам Іванович, будь ласка.

 

12:56:15

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Шановні колеги! Мені здається, після такого голосування нам треба із цієї зали не виходити, навічно тут залишитися. Тому що не знаю, як ми будемо дивитися у вічі людей, де ми на рівному місці спіткнулися. Тут немає абсолютно ніякої політики. Хоча, на превеликий жаль, деякі політичні сили вважають, що це політика, на превеликий жаль,  це не політика – це смерть дитини наявна, кричуща і в кожного з нас є діти, внуки і завтра, після завтра, сьогодні, на превеликий жаль, це може повторитися. Не вже нас обирали до Верховної Ради для того, щоб ми були тут такими цинічними.

Я пропоную результати голосування опублікувати в „Голосі України”, нехай кожен виборець бачить, як ми дбаємо про них.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович.

 

12:57:21

ЗВАРИЧ Р.М.

Прошу передати слово, Володимиру Карпуку.

 

12:57:26

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук. Дійсно, інколи, коли складно в державі знову заводиться справа лікарів і можна про це говорити досить багато. Я хочу сказати, що в минулому році померло від курьового менінгіту 127 дітей, які не провакциновані. І це дуже складне питання. Питання, дійсно, національної безпеки.

Я ще раз говорю, що є кримінальна справа давно. Я сам писав звернення до Генеральної прокуратури про те, щоб була заведена кримінальна справа і чи завершено слідство і будуть всі  винні покарані. Але не спеціалістам вирішувати, чи є цей прямий зв'язок чи немає.

Інше я хочу сказати, що конференція, яка проведена Міністерством охорони здоров’я, прийняла досить мудрі і виважені рішення про неможливість завершення додаткової імунізації населення проти кори і краснухи  в 2009 році через недостатню готовність суспільства.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити.

 

12:58:33

КАРПУК В.Г. Використання в Україні  протягом 2009 року вакцини проти кору і краснухи, яку було надано, як гуманітарну допомогу. Проведення додаткового вивчення  ситуації з кором і краснухою, тому що в 2010 -2011 роках очікується знову епідемія і тоді робити висновки і так далі. І непотрібно дійсно тим самим …

 

12:59:02

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко". 

Я хотів би зняти будь-яку політизацію  з цього питання, вона і тут є присутня. Хотів би сказати, що це настільки  важливе питання для України, щоб виробити систему перш за все вакцинації, яка би упередила от таку можливість закупівлі неякісної продукції, а також таке незграбне її використання.

Разом з тим, хочу звернути увагу, що та фракція, як пропонує не виходити з цього залу, в своєму  середовищі має міністра, який донедавна      там сидів  в міністерстві і при ньому ці закупівлі були.

Друга фракція, яка велика і закликає всіх помститися комусь там і таке інше, повинна пам’ятати, в їх складі донедавна  була ще одна міністр охорони  здоров’я, яка зараз  національною безпекою опікується, при ній  місто Краматорськ почали в народі  називати „Трамадольськом”.

Так я хочу звернути увагу на те, що ми маємо унікальну ситуацію колективної відповідальності дуже багатьох осіб і не треба все зводити  до одного  і валити всю вину на сьогоднішній склад міністерства. Тому нехай комісія доопрацює

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.    Завершуйте, будь ласка.

 

13:00:15

БОНДАРЕНКО В.Д.

Нехай комісія доопрацює.

І перш за все  мене цікавить результативність комісії в тому, щоб  вона  запропонувала план дій, а не план помсти, чи план кривавої розправи. От план дій комісія нехай винесе і ми його з задоволенням розглянемо і    затвердимо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр Сергійович.

 

13:00:34

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо, Александр Владимирович.

Вообще-то мне стыдно слушать такие выступления и то решение, которое мы не приняли на сегодняшний день и не можем определиться по данному вопросу. Я прошу предоставить слово Татьяне Бахтеевой, которая профессионально ответит на эти вопросы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тетяна Дмитрівна Бахтеєва, будь ласка.

 

13:00:54

БАХТЕЄВА Т.Д.

Уважаемые коллеги, мы уже второй раз рассматриваем этот вопрос. Я очень прошу быть объективными, честными и порядочными в этом вопросе и рассматривать чужую боль как свою боль. Ведь умер ребенок на двадцать второй тысяче вакцинации и как говорит мой коллега Передерий, а если бы было девять миллионов вакцинировано этой вакциной индийской, которая не зарегистрирована, которая не прошла клинических испытаний, умерло бы сто пятьдесят детей и в том числе, возможно ваши были бы там или родственники, или знакомые и как бы тогда вы к этому отнеслись. Поэтому, о том, что эта вакцинация была неправильной и ненужной для нашей страны это сказали все народные депутаты, пятнадцать членов комиссии. О том, что сегодня открыто уголовное дело в Генеральной прокуратуре, значит говорит о том, что есть там вопросы и поддержать постановление, работу своих же коллег просто мы сегодня обязаны и не быть безразличными. Да, эта ситуация сегодня сказалась на моральном состоянии наших граждан, на авторитете медиков, но мы сегодня продолжаем…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

13:02:04

БАХТЕЄВА Т.Д. … в том числе, и Министерство здравоохранения о том, что только вакцинация это есть единственный путь борьбы против очень важных и редких инфекционных заболеваний. Вакцинация нужна, но за это нужно нести ответственность. Вакцина должна быть качественной, но не индийской. Это не должен быть эксперимент в нашей стране, мы не должны брать такие подачки. Мы можем купить вакцину французского производства, как покупает Европа и вакцинирует и мы это обязаны сделать. И только комиссия приняла решение не продолжать вакцинацию и поэтому она не будет продолжена, потому что ее еще срок годности заканчивается в марте 2009 года. Поэтому будьте объективными, поддержите работу своих же коллег. Поймите, что это очень правильное решение. Мы не требуем никого посадить, никого не расстрелять, абсолютно, принять правильное объективное решение   потому что погиб ребенок, семнадцатилетний подросток из-за вакцинации. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, при висловленні міркувань з мотивів голосування висловлено дві пропозиції, пропозиція, опублікувати результати голосування в газеті „Голос України” і пропозиція, повернутись до голосування. Я відповідно до висловів, я прошу опустити руки, оскільки таким чином ми не працюємо, у нас є тільки запис і ми відповідно до часу передбаченого берем участь в обговоренні.

Ставлю на голосування пропозицію повернутись до голосування з даного питання. Прошу визначатись.

 

13:03:54

За-204

Рішення не прийнято. По фракціях, будь ласка, Партія регіонів – 168, "Блок Юлії Тимошенко" – 11, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 0, комуністів – 25, "Блок Литвина" – 0.

І друга пропозиція, яка була висловлена Адамом Івановичем Мартинюком, опублікувати результати в газеті „Голос України”. Я ставлю цю пропозицію на голосування. .


Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments